بازدید سایت خود را میلیونی کنید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» چرا خواب می بینیم؟ بررسی نکات مهم در تعبیر خواب

چرا خواب می بینیم؟ بررسی نکات مهم در تعبیر خواب

چرا دانستن تعبیر خواب مهم است؟

رویاها شامل یکی از باورنکردنی ترین کارهایی هستند که انسان قادر به انجام آن است و از آنجایی که همه رویا می بینند، اما هیچ کس نمی تواند به طور کامل بر آنچه در رویا اتفاق می افتد تسلط یابد، این موضوع هزاران سال است که بشریت را مجذوب خود کرده است. آنچه هنگام خواب اتفاق می افتد بسیار شخصی است و عمیقاً با تجربیات ما در هنگام بیداری مرتبط است.  


چگونه خواب می بینیم؟

رویاها در زمان های خاصی از خواب ما ظاهر می شوند. آنها در مرحله REM واضح تر هستند، زمانی که چشم های بسته به سرعت حرکت می کنند. در این زمان از شب، نورون‌ها تقریباً به اندازه زمانی که ما بیدار هستیم فعال هستند. اگر در این مرحله از خواب بیدار شویم، احتمال اینکه به وضوح آنچه را در خواب دیده‌ایم به خاطر بیاوریم، بیشتر می‌شود.

فاز REM چندین بار در یک شب اتفاق می افتد و از 5 دقیقه تا تقریباً نیم ساعت متغیر است. بنابراین، کسانی که به طور متوسط ​​8 ساعت می خوابند، حدود 2 ساعت را صرف خواب دیدن می کنند. 

بزرگسالان معمولاً 4 تا 6 خواب در شب می بینند، اما به ندرت بیش از 10 درصد آنها را به خاطر می آورند. به همین دلیل است که گاهی اوقات بسیار خوشحال (یا غمگین یا عصبانی) از خواب بیدار می شویم، اما نمی توانیم دقیقاً دلیل آن را بگوییم. یعنی: حتی اگر یادتان نباشد، احتمالاً دیشب خواب دیده اید!


وقتی اعداد را در رویاهای خود می بینید به چه معناست؟ مطلب مرتبط وقتی اعداد را در رویاهای خود می بینید به چه معناست؟

رویاها چیستند؟

اکنون که می دانید چگونه خواب می بینید، حتماً از خود می پرسید که رویاها چیستند. آنها چیزی بیش از ترکیبی از خاطرات دور و اخیر نیستند. به عقیده فروید، آنچه در خواب می بینید، تصاویری از روز قبل یا هفته گذشته است. به همین دلیل است که یک رویا می‌تواند صحنه‌هایی داشته باشد که تصادفی به نظر می‌رسند، اما در واقع تجربه‌هایی هستند که در مقطعی از زندگی‌تان تجربه کرده‌اید.

مغز این فرآیند را تنظیم می‌کند، اما دقیقاً آنچه را که تجربه کرده‌اید تکرار نمی‌کند - مگر زمانی که رویا مستلزم استرس پس از سانحه باشد. کاری که انجام می دهد ترکیب خاطرات ارزشمند تازه شکل گرفته با خاطراتی است که هنوز به طور کامل درک نشده اند. او در این حساب آنهایی را که بار عاطفی بیشتری دارند در اولویت قرار می دهد.


چگونه آنچه را که در خواب دیدم به یاد بیاورم؟

ابتدا سعی کنید شب راحت بخوابید. این امر ضروری است تا به مغز اجازه دهد تا خود را وقف ماموریت شگفت انگیزی کند که باعث آرامش شما می شود و به شما فرصتی برای تفسیر معنای رویاها می دهد.

دوم، وقتی از خواب بیدار می شوید، فوراً چشمان خود را باز نکنید و سعی کنید تا جایی که می توانید بیشتر از رویای خود را به خاطر بسپارید. توصیه با چشمان بسته این است که متوجه آنچه در اطراف خود می گذرد نباشید و ذهن خود را با روزی که شروع می شود و با وظایفی که باید انجام دهید پراکنده کنید.

سوم، سعی کنید خود را در رویا احساس کنید و هر چیزی را که می توانید بازیابی کنید بنویسید. با گذشت زمان، جمع آوری این اطلاعات و ارتباط آن با احساسی که هنگام بیدار شدن از خواب داشتید، آسان تر خواهید بود. به این ترتیب، خودشناسی و توانایی درک و تفسیر آنچه در رویاهای خود بوده‌اید را توسعه می‌دهید. با این کار، توانایی شما برای مقابله و پردازش احساسات خود بهبود می یابد.


معنی رویاها

ما این فرض را داریم که هر رویایی معنایی دارد. چالش بزرگ کشف پیام پشت هر رویا به منظور تعبیر آن است. برخی از موضوعات رایج تر از بقیه هستند. با این حال، معانی رویا برای هر فرد منحصر به فرد است - در نهایت، تجربیات و واکنش ها فردی هستند.

با این حال، به راحتی می توان شخصی را پیدا کرد که در خواب دیده باشد که او را تعقیب می کنند، در حال افتادن یا از دست دادن دندان است. در این تاپیک آخر مثلا فقدان دندان را می توان با احساس مثبتی مثل شروع مرحله جدیدی از زندگی با آمدن دندان های دائمی همراه کرد. از سوی دیگر، فردی که در اثر تصادف دندان خود را از دست داده است، ممکن است مرجع منفی داشته باشد.


چرا خواب می بینیم؟

به گفته سامبر، ما برای زنده ماندن بدنمان نیازی به رویا نداریم، اما رویا دیدن با توجه به رشد و تکامل موجودات متافیزیکی ضروری است. او رویاهای جهانی را در دانشگاه هاروارد و همچنین تعبیر خواب یونگ را از طریق تجربه خود در موسسه یونگ در زوریخ مطالعه کرد. رویا دیدن زمانی اتفاق می افتد که بین ضمیر خودآگاه و ضمیر ناخودآگاه ارتباط برقرار شود. این به افراد کمک می‌کند تا یکپارچگی ایجاد کنند. رویاها راهی برای حرکت رفت و برگشتی بین دانستن چیزی آگاهانه یا ناخودآگاه هستند. ما اغلب برای درک خودمان به رویاها روی می آوریم، همانطور که این نقل قول توضیح می دهد: رویاها عمیق ترین خواسته ها و عمیق ترین زخم ها را آشکار می کنند. بنابراین تجزیه و تحلیل رویاهای خود به شما کمک می کند تا درک عمیق تری از خود به دست آورید.


چرا دانستن تعبیر خواب مهم است؟

دانستن معنای رویایی که دیده اید به همان اندازه مهم است که دانستن طالع بینی شما اهمیت دارد. درست مانند طالع بینی، رویاها راهی برای ارتباط معنوی و منبع تماس هستند. آنها ما را به گونه ای نشان می دهند و راهنمایی می کنند تا افکار، اعمال، سبک زندگی و... خود را هدایت کنیم. با این حال، این کاملاً بستگی به این دارد که آیا می خواهیم به آن اعتقاد داشته باشیم، آن را مثبت بگیریم و نسخه بهتری از خود باشیم یا نه. تعبیر خواب می تواند به شما کمک کند تا آنچه را که در زندگی شما می گذرد کشف کنید. نمادهای رویایی بسیاری وجود دارند که می توانند راهنمایی و بینش در مورد اینکه واقعاً چه کسی هستید و چگونه از طریق موانع زندگی روزمره پیشرفت کنید، ارائه دهند. تعبیر خواب کمک می کند تا از تصادفی بودن پیام خواب، از جمله مسائلی مانند عشق، روابط، رشد شخصی و رویاهای تجاری، معنا پیدا کند.


فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  فروش تجهیزات ویپ   |   مشاور ایرانی در لندن   |   گردشگری ارم بلاگ   |   تهران وکیل  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


با هیپنوتیزم به خواسته هات برس! (پکیج جامع هیپنوتیزمی با ۸۱ درصد تخفیف) با هیپنوتیزم به خواسته هات برس! (پکیج جامع هیپنوتیزمی با ۸۱ درصد تخفیف) مشاهده